V listopadu 2017 jsme úspěšně zakončili sérii prvních deseti námi pořádaných poslechových večerů. Loňská jubilejní 10. Hraná byla velkolepá – na mejdan s Jananasem se vzpomíná dodnes a slabší povahy se budí z divokých snů 🙂

Na březnovou Hranou, v pořadí tedy již jedenáctou, přijali naše pozvání opět vynikající muzikanti! Míra Ošanec společně s Mrakoplaš Light Orchestra a Víťa Troníček Trio. Laťka oblíbenosti našich večírků je zase o level výš! Kde se to zastaví ? 🙂

S Potokapem jsme standardně večírek zahajovali, ale šli jsme do vystoupení takříkajíc z voleje, protože naše Lenka se nemůže zbavit choroby a odzpívala s teplotou. Klobouk dolů před ní. Když jsme ji slyšeli před koncertem promluvit, mysleli jsme, že bude pouze tančit.

Naši, teď již domácí zvukaři, Radek & Radek vymodelovali pomocí svých KV Audio beden opět koncertní síň a zvuk byl jak na pódiu, tak hlavně dole pro diváky přímo impozantní. Máme s organizováním před koncertem vždycky spousty starostí, a tak nám naše vystoupení ufrnkne, ani se nestačíme otočit. A to jsme hráli 9 písniček! Ještě velká klika, že máme takovou spoustu skvělých kamarádů, kteří nám pomáhají. Ať již majitelé Mýtinky nebo všechny holky od baru (spíše od Báry), ale hlavně trampové z osady T.O. Sójový kmen v čele s jejich šerifem Zmrzkou. Díky, přátele, díky!

V druhé části večera zahráli našim mýtinkářům Míra Ošanec společně s klukama z Mrakoplaše. Zazněly písně se značkou Mrakoplaš, Mírovy nezaměnitelné hitovky a také spousty zásadních světových melodií odehrané a odzpívané v takové pohodě, že se kluci prostě museli líbit.

Na závěr večera vystoupil zpěvák, skladatel a kytarista Víťa Troníček společně se svými kumpány – Feďou Opočenským na kontrabas a Honzou Koubou na dobro. Dají se písničky od Víťovy hlavní kapely Marien hrát ve třech? Ale dají. Jde to i samostatně pouze s kytarou. Tak skvělé a za srdce beroucí jsou Víťovy písně. Klukům to v Triu hraje opravdu skvěle a je z nich cítit, jak si to hraní užívají. Potlesk po vystoupení nebral konce a kluci museli 4x přidávat.

Vydařená Hraná, opravdu vydařená! V květnu nám v Knovízi zahrají A.M.Úlet – těšíme se!