V sobotu 28. 4. 2018 jsme se vydali „sebereprezentovat“ do malebně industriálního Litvínova na Olastní kolo Porty.

Docela Velké divadlo určitě nemusíme mnohým představovat – jedná se o divadelní prostor s velmi bohatou minulostí, jehož atmosféra by vystačila na nafouknutí nejedněch nákladních pneumatik. Bohužel jsme kvůli rodinně-logistickým důvodům nemohli dorazit všichni ještě před začátkem, ale náš zkušenější smečař Václav se ujal iniciativy a na místě nás zastoupil už od samého začátku akce.

Po našem příjezdu (jakože zbytku kapely) už dohrával asi pátý ánsámbl, takže tzv. „Časově akademická #Lahoda“ – nemusíte se nikam hnát, ale pět piv váš bubeník taky nestihne, což je velké pozitivum. Musíme říct, že co jsme slyšeli, nás mile překvapilo. Několik kapel předvedlo velice solidní výkon a tak jsme na prkna vstupovali se zhruba přesně zdravým množstvím trémy. Václav hned zprvu pokynul na diváky, aby ho „jak se u nás patří“ přivítali a usrkl si piva nešťastníka v první lavici (děláme si legraci, nikoliv však s Václavovým upitím). Pak už to bylo v rukou božích, nebo jak my říkáme, v rukou bubeníka (tohle ostatní členové kapely neříkají, ale jako bubeník bych něco podobného očekával).

No nebudeme vás dlouho napínat – zkrátka jsme to VYHRÁLI! To znamená nejen postup do celorepublikového kola, které je v červnu v Řevnicích, ale také změna jídelníčku některých členů kapely, aby jak se říká: „tu slávu ustáli!“.

Ještě to budeme asi chvilku absorbovat, ale postup na Portě nám rozhodně zvýší ego alespoň na tři dny. Takže pokud budete někdo z vás mít tu smůlu, že na nás budete někdy v blízké době mluvit, tak se prosíme vás nelekejte, že vám s hlavou vztyčenou v oblacích neodpovíme. Děláme, co můžeme. 🙂

Těšíme se tedy na dalším koncertě! A kupte si lístky na Mýtinku, ještě nějaké jsou!!!

sepsal: Mára / fotky: safyr