Ahoj přátelé, opět se Vám hlásíme se záznamem z cest! Co se dá napsat o akci, kterou je možno popisovat pouze s pomocí superlativů? Kdo nebyl na Folkovém Chvojení, ten asi nepochopí!

Nádherné prostředí amfiteátru, dokonalý zvuk, skvělé zázemí a servis pro diváctvo i muzikanstvo, našlapaná dramaturgie, precizní organizace. Celým víkendem se line nitka neskutečné pohody díky výše uvedenému a především díky naprosto úžasným divákům. Slyšeli jsme už o Chvojení spoustu chvály, ale vlastní zkušenost vše mnohonásobně předčí!

Dramaturg Víťa Troníček náš Potokap zařadil do první třetiny sobotního bloku, a tak jsme pro jistotu docestovali do Chvojna již v pátek, abychom nemuseli z auta rovnou na pódium. To jsme ale netušili, co nás čeká 🙂 Po neskutečné páteční pódiové masáži (Žalman, Marien …) nás pohltil noční jamsession! Společně s Čárou z FK, kamarády z Hlubokého Nedorozumění, partičkou kolem folkového klubu Orka a spoustou a spoustou dalších lidiček jsme prozpívali zbytek noci. Že je Václav noční sejšnový pták se už ví, ale že probdí noc Lenka i s malou poklidně spící Máří v šátku a hlavně náš elév Mára se svým virblem, to našeho ve stanu poklidně dřímajícího kapelníka celkem šokovalo.

Nebyli jsme sice dopoledne nejčerstvější, ale my se umíme s takovými situacemi popasovat. Dorazil náš superbassman Petr a odebrali jsme se po lehkém nazkoušení k pódiu. Jako hvězdy, přátelé, jako hvězdy! Opravdu nejsme zvyklí, aby nám naše krámy někdo nosil a ještě se při tom usmíval a vtipkoval 🙂

Naštěstí máme už v repertoáru přes dvacet songů, tak můžeme volit na festivalech především svižnější věci. Radek to poskládal fajnově.

Pódiový zvukař Kája Ťoupal nás už moc dobře zná a tak nazvučení bylo dílem okamžiku. O hlavních zvukařích z MKP SOUND jsme popravdě ani nevěděli. Takoví to jsou profíci. Neskutečné.

Během našeho setu se hlediště zaplnilo zcela, což nás velmi potěšilo a když si diváci díky u pokladny obdrženým zpěvníčkům s námi zazpívali i naši novou píseň „Přijela Eva!“, naše radost neznala mezí. To je vůbec skvělá myšlenka – tenhle zpěvníček. Tady příznačně nazvaný Chvojník. Od každé vystupující kapely obsahuje několik písní a diváci se tak mohou stát součástí celé taškařice. Což hojně a především skvěle činí. A přiznejme si, přátelé, bez špetky studu – kdo by nechtěl mít svůj song ve zpěvníku vedle Roberta Křesťana, Žalmana a spousty dalších slavných osobností, že?! Mimochodem – už jste viděli klip na Evu?

Václav s Petrem se rozhodli na Chvojení pobýt až do neděle, což s sebou tedy obnášelo probdít další noc, ale sejšn s kamarády z Marienu je pro nás čirá radost. Ostatní se již v sobotu odebrali na dlouhou cestu, protože povinnosti, děti, …

Konečně jsme zjistili, co funguje na děti (i Lenku) v autě: Kotlina od EpyDeMye je spolehlivě uspala a i po probuzení zůstaly v klidu bez jekotu. Berte v potaz, že Marianka bytostně nesnáší cestování a dokáže 2 hodiny v kuse nepřetržitě plakat. Takže Kotlinu nejen do škol na hodiny dějepisu, ale i do aut!

Tak! Vidíte, co všechno Potokap dokáže prožít během jednoho víkendu. Díky kapelo Marien, díky pořadatelé, díky diváci, díky počasí! Festivalová sezóna vivat!