Přátelé a kamarádi, máme za sebou další Hranou na Mýtince, již 18. v pořadí. Je to vůbec možné?! A dobří holubi se vracejí, protože na Mýtinkáře je spoleh! Tentokráte máme navíc radost i z nových tváří, které k nám zavítaly z různých koutů republiky. A tohle spojení vytvořilo opět úžasnou atmosféru, při které se písňové texty hltají po celých větách a bez kousání. Co víc si přát.

Zahájil náš drahý Michal Braxatoris, kterého jsme už měli dlouho v merku. A svým sugestivním projevem, který nedá šanci postranním myšlenkám a donutí vás splynout s dějem písně, si nás všechny nakrájel na tenké plátky a po zbytek večera si už jen užíval tu bandu nechápajících obličejů, kterým postupně docházely všechny textové souvislosti. Jak to jen tenhle chlapík dělá? Michale, nemáš trochu toho charismatu k zapůjčení, pacholku?!

Po pauzičce převzala štafetu Devítka, etablovaná folková kapela sršící vtípky, které brousí hranu dlouholetého manželství Jindřišky a Honzy – snad i tímhle se přiblížili publiku a my všichni pochopili, že také oni jsou prostými občany, kteří řeší starosti všedních dnů. Kromě toho, že jsme se zasmáli jejich situačnímu humoru, jsme si taky užili mnoho legendárních písní, které kapela za 30 let své existence vyprodukovala. Pěkné to bylo!

Určitě vás teď překvapí, když napíšeme, že po oficiální části koncertu následoval jam. To jste nečekali! To že se u nás praktikuje?! No to tedy a opět ve velkém stylu! Sám velký Braxa zářil a inspiroval všechny kolemsedící kytaristy a zpěváky k parádní symbióze slov a akordů. Braxa a Kropáček si spolu dokonce brknli Greenhorny, zvládli celý text i všechny 4 akordy, v tu chvíli jste měli vidět jejich výraz – ani jeden tomu nemohl uvěřit! Chudák Václav, všech 18 Mýtinek táhne jamy sám a Kropák pak zahraje jednu píseň s Braxou a hned se o tom píše v reportu. Život není fér. Sejšn se táhla do pozdních ranních hodin (tvařte se aspoň trochu překvapeně). A i když Potokap tentokrát výjimečně nevstoupil na pódium, samozřejmě důstojně reprezentoval a bude se těšit na příště, na to vezměte Bucanera nebo trnkovici!