Postup z druhého místa v Kalku na oblastním kole Porty 2017 nám zajistil účast v semifinálové soutěži přímo v Řevnicích, dějišti již 51. ročníku tohoto legendárního festivalu. Na vedlejší scéně se sešlo 11 kapel a dlužno dodat, že byli vesměs všichni hóóódně dobří. My jsme si hraní ale přijeli hlavně užít a tak jsme se na náš setík těšili. Zařadili jsme písně V neděli U brány jako pohodovou folkůvku s trojhlasem v refrainu, Panenku a panáčka z nostalgie a na přání strejdy Čáry od Falešňé karty a hlavně novou pecku Wwoofer! Dle reakcí publika i poroty vše přijato velmi kladně. Zvuk byl nahoře i venku skvělý a ufrnklo nám to jako voda.

Petr hrál tentokrát pouze na baskytaru, abychom ušetřili čas drátováním, Mára standardně na bedně a Lenka se výjimečně neblýskla žádným extravagantním modýlkem z jejího pověstného šatníku. Vedro bylo úmorné a při poslechu ostatních kapel pánská část našeho cirkusu spokojeně vytuhla ve stínu. Prostě jsme to pojali piknikově 🙂

O prvním postupujícím bylo jasno celkem ihned divákům i porotě. Jihočeši McBerds byli neskuteční! Na Mýtinku s nima 🙂 Škoda, že v hlavní soutěži nebyli (pro nás zcela nepochopitelně) na bedně. Alespoň získali cenu Českého rozhlasu Olomouc.

O druhé semifinálové postupové místo byla prý v porotě velká řežba, ve které jsme figurovali i my, ale nakonec postoupila kapela Ve čtvrtek v pět.

Byli jsme poté okouknout i hlavní scénu v nádherném areálu lesního divadla a akorát stihli set našich kamarádů z kapely Isara. Na velkém pódiu jim to svědčí a šlapalo jim to neskutečně. Hodně jsme jim přáli vítězství, ale i celkově druhé místo je fajn. Gratulace do Boleslavi!

Byl to předlouhý den plný muziky. Rádi bychom se ještě někdy na Portu vrátili. Nu což, uvidíme, konkurence je veliká a názory hodnotitelů často neuchopitelné.

Jedno je ale jisté, cajon z 11 kapel použilo 7. Takže buď Márovi vymyslíme jinou židli, nebo kdoví co s ním? Na druhou stranu ale v každé z těch 11 kapel byly 1-2 kytary, takže takhle se to asi brát nedá 🙂

A na závěr – díky našim rodinám za podporu, focení, hlídání potomstva, dravých psů, palcodržení a tak všelijak podobně.